Zľava na koncert
Matt Bianco

MATT BIANCO

25.11. 2019 o 19:00

Matt Bianco je britská kapela, ktorú v roku 1982 založili Kito Poncioni (basa), Mark Reilly (spev) a Danny White (klávesy).Pre ich prvý album „Whose Side Are You On?“ si najali neznámu poľskú speváčku Basiu Trzetrzelewsku. Jej vokálne nadanie dalo albumu jazzovú dimenziu, ktorú Reilly a White nemohli predvídať, a hity ako „Get Out of Your Lazy Bed“ a „Half Minute“ premenili Matt Bianco na jednu z najväčších kapiel z v Európe.

Názov kapely predurčuje, že Matt Bianco je osobné meno, ale Matt je chapany ako stvorený špión, tajný agent.

Basia a Danny White opustili skupinu po prvom albume a pokračovali v lukratívnej sólovej kariére so Sony pod názvom Basia.

Mark Reilly, našiel neskôr klávesáka a hudobníka Marka Fishera-bývalý klávesák skupiny Whama nahrali ďalší album s vlastným názvom Matt Bianco, po ktorom nasledovalo európske turné, ktoré videlo viac ako 250 000 divákov.

Matt Bianco bol populárny hlavne v Európe a aby sa dostali na americký trh najali si ako producenta Emilia Estefana manžela speváčky Glorii Estefan a nahrali spolu Indigo so singlami. „Don’t Blame It On That Girl“ a „Good Times“, vydané v roku 1988.

Ďalšia pieseň „Wap Bam-Boogie“ sa stala európskym singlom roka. Po ďalšom albume s Warner Brothers – „Samba In Your Casa“ (1991) sa Reilly a Fisher odtrhli od svojej nahrávacej spoločnosti a odišli na voľnu nohu čim získali úplnú umeleckú slobodu. Stále však spolupracovali so ZYX Music a Intercord v Európe a JVC-Victor v Ázii.

Po dvadsiatich rokoch nahrávania a turné Mark Fisher začal túžiť po inom životnom štýle a obaja sa  priateľsky rozlúčili. Basia a Danny White sa spojili opäť s Markom Reillym, aby zreformovali pôvodný Matt Bianco v roku 2003, a to takmer  po 20 rokoch. V roku 2004 Matt Bianco vydal album „Matt‘s Mood“. Nasledujúci rok sa vydali na svetové turné, ktoré zahŕňalo zastávky vo Veľkej Británii, Japonsku a Spojených štátoch. V roku 2009 sa Mark Reilly a Mark Fisher opäť spojili a vydali nový album s názvom „HiFi Bossanova“.

V roku 2013 pokračujú na koncertoch a jazzových festivaloch po celom svete a nám je veľkou cťou že tuto fantastickú skupinu môžeme predstaviť v dvoch dňoch aj v Košiciach a to 25 a 26.11.2019 v kultovom Ges Clube ,ktorý je na tento druh koncertu priam stvorený.

Oficiálna stránka Matt Bianco:  www.mattbianco.com 

Lístky v sieti TICKETPORTAL a v GES Clube: https://www.ticketportal.sk/event/MATTBIANCO

POZOR AKCIA ! Zakúp si lístky na XXV. MEDZINÁRODNÝ JAZZOVÝ FESTIVAL a dostaneš zľavu na koncert Matt Bianco v GES Clube. Zľavnené vstupenky si je možné zakúpiť iba v GES Clube po preukázaní vstupenky na XXV. MJF 2019.

Voľné sedenie

49

na osobu

Voľné sedenie zvýhodnená cenaMost Popular

35

na osobu

Miestenkové sedenie

69

na osobu

Miestenkové sedenie zvýhodnená cenaMost Popular

55

na osobu